Serdecznie zapraszam na niezwykłe wydarzenie - naukowo-sportowy piknik lotniczy, który odbędzie się 27 maja 2023 roku na terenie Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Podczas pikniku będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach związanych z lotnictwem, nauką i sportem. W specjalnie przygotowanych namiotach będzie można zobaczyć wystawy aparatury naukowej oraz uczestniczyć w otwartych wykładach tematycznych związanych z lotnictwem, bezpieczeństwem oraz najnowszymi osiągnięciami naukowymi.

Warto również zwrócić uwagę na niezwykłe pokazy lotnicze, które dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Podczas pikniku będzie można zobaczyć w powietrzu różnorodne ewolucje wykonane przez samoloty i śmigłowce oraz poznać niezwykłe umiejętności pilotów.

Podczas pikniku nie zabraknie także atrakcji sportowych. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowaliśmy bieg na 5 kilometrów, który odbędzie się na terenie lotniska. To doskonała okazja do połączenia pasji lotniczej z ruchem i zdrowym stylem życia. Ponadto, na pikniku będzie można wziąć udział w konkursach sportowych oraz obejrzeć pokazy umiejętności lotniczych, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.

To wyjątkowa okazja do połączenia wiedzy i zabawy. Zapraszamy wszystkich entuzjastów lotnictwa, nauki i rozrywki na naukowo-sportowy piknik lotniczy. Będzie to niezapomniane wydarzenie, które dostarczy wiele wrażeń oraz wiedzy na temat lotnictwa i nauki.

Miło mi będzie Państwa gościć w murach Lotniczej Akademii Wojskowej podczas naszego pikniku.

Rektor-Komendant
Lotniczej Akademii Wojskowej

gen Cur

 gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof CUR